Teide
 
Kaal en bloemrijk
 
  HOME : WANDELROUTES :    
   
 
   
  255. Vilaflor - Trevejos - La Escalona - Arona    

De wandelroute begint bij de kerk van Vilaflor maar de bushalte is bij het “eerste” kruispunt (bij benzine station) waar je Vilaflor binnenkomt. De afstand tussen de busstop en de kerk is ca. 1 km.
Het plein voor de kerk is al heel lang in restauratie (2009-2011!). Bij de 1e bushalte is een café waar koffie gedronken kan worden.
Als we vanaf het café vertrekken moeten we bij het kruispunt ca. 50 meter rechts (richting Granadilla) en dan opnieuw rechts de straat in (Camina del Coto). We lopen dan parallel met de TF-21. Aan het eind een heel klein stukje op de TF-21, oversteken en gaan dan rechts een 4x4 pad in. De paden hebben veel te lijden gehad van de enorme regenval in februari 2010. Op veel plaatsen zijn diepe geulen ontstaan. Onze ervaring is dat het heel lang kan duren voordat deze geulen weer zijn opgevuld.
Bij waypoint R155-252-255 verlaten we het 4x4 pad en gaan links een pad in. We komen dan uit bij waypoint Trevejos. Tussen deze twee waypoints loopt de route parallel met Vilafor-Trevejos (252).
Bij Trevejos steken we weer de TF-21 over en gaan opnieuw parallel met de TF-21 en steken dan de weg over en gaan (opnieuw) een 4x4 pad op.
De route voert ons dan langs een aantal grote finca’s met druiventeelt. Daar is weinig van te zien omdat de planten nog helemaal kaal zijn!
Op veel plaatsen op de route (tot aan La Escalona) hebben we uitzicht op de Sombrera de Chasna.
In La Escalona komen we uit op een kruispunt. Op dat kruispunt staat (opnieuw) een cafeetje waar we heerlijk koffie gedronken hebben en daar treffen we een Schots echtpaar die (gedeeltelijk) dezelfde route lopen en die - net als wij – een beetje Engels spreken!
We vervolgen onze route en in het begin staan een aantal nieuwe (onbewoonde en onverkochte) huizen. Waarschijnlijk een gevolg van de kredietcrisis. Maar na een paar honderd meter komt de “oorspronkelijke “bebouwing weer te voorschijn.
Tussen La Escalona en Arona is de natuur heel kleurrijk. Veel bloemen langs de weg en uitzicht op de Roque del Conde en de kustlijn. Tot aan Arona vrijwel alleen een geasfalteerde weg. In Arona komen we als vanzelf bij het kerkplein uit.
We hebben de route afgesloten bij de bushalte (waypoint KP1 Arona).

 

Klik op de Google foto om de route als Google Earth bestand te downloaden en te verkennen!

 

     


 
Route informatie:

Beginpunt

Vilaflor bij de kerk (waypoint Vilaflor) of bushalte bij benzinestation, waypoint BusVilaflor

Lengte

11.5 kilometer

Tijdsduur

Circa 4.5 uur

Hoogteverschil

800 meter (omlaag)

Zwaarte

Licht

Extra tips/opmerkingen

Geen

Gewandeld

24 februari 2010

Verbindingen

 

Vilaflor

Bus: waypoint BusVilaflor bij tankstation aan de TF-21

 

Auto: TF-21 Vilaflor in nabijheid van kerk en waypoint Vilaflor

Arona

Bus: Aan TF 51 bij waypoint KP2 Arona OF KP1 Arona aan de Av. de la Constitutíon

 

Auto: Rechtsaf (!) bij bord Roque del Conde (aan de TF-51) en parkeren aan Calle San Carlos Borremeo (waypoint KP3 Arona) OF aan TF-51.

Downloaden route:

GPS bestand wandeling

             

 

Foto's wandelroute: