Teide
 
Geplaveid en ongeplaveid
 
                           
  HOME : WANDELROUTES :  
   
 
 
  164. Playa de las Americas (rondwandeling, GR 131, etappe 8 ged.)  

Het “officiële” beginpunt van de wandeling is waypoint PlayadlAm. Hiermee is deze wandeling verbonden met La Caleta – Los Cristianos (route 159).
Vanaf dit punt gaat, volgens ons kaartmateriaal, de lange afstandswandeling GR-131 landinwaarts.
Als we van Arona uitgaan gaat de wandeling vanaf dat punt langs de zee tot aan?!
Onze wandeling verloopt parallel met GR-131 tot aan waypoint R 157-164 en sluit daar aan op onze route San Eugenio (route 157) die tot Arona loopt en waar het bewegwijzerde gedeelte tot Vilaflor begint (Et7GR 131, route 256).
Naar alle waarschijnlijk wordt het gedeelte Arona – Playa de las Americas etappe 8 (gedeelten van onze routes 164 en 157).

Wij vertrekken echter vanaf de provisorische “parkeerplaats” naast Magna Arte & Congresos Adeje: Gerekend vanaf het politiebureau, ná de rotonde, 1e weg rechts, waypoint KP1 PlayadlA.
Reden is dat bij het beginpunt, de boulevard, niet “zomaar” een parkeerplaats kan worden gevonden en dat het busstation verder verwijderd is dan van ons gekozen punt.
Tot aan de zuiveringsinstallatie Arona-Adeje is de weg geasfalteerd. Het eerste gedeelte gaat door het “nieuwe” gedeelte van Playa de las Americas maar geleidelijk komen we in het “achterland”. Fraai uitzicht op onder meer de Roques del Conde.
Nu gaan we langs de zuiveringsinstallatie maar bij de wandeling San Eugenio (route 067), waar we op aansluiten, loop je “boven” de installatie!

Bij het begin van het complex (er staat een klein gebouwtje aan de rechterkant) gaan we naar links (waypoint KP3 PlayadlA) en daar zien we een oude waterleiding. Daar is een uitbundige begroeiing en is het lastig een pad te vinden maar al snel zien we een buizenstelsel lopen van 5 buizen. Deze moeten we blijven volgen. Volgens ons kaartmateriaal is dit de route van GR 131

Het is ook mogelijk even door te lopen en linksaf een pad op te gaan en dan komen we ook uit bij de 5 buizen.

Na het waterreservoir worden het 6 buizen. Deze volgen we tot aan waypoint R 157-164. Het laatste stuk is behoorlijk begroeid maar toch zijn er wandelaars vóór ons geweest.

Bij dit waypoint gaat onze rondwandeling naar links en de wandeling naar Arona (route 157) naar rechts, het 1e gedeelte van etappe 8 van GR-131 (We gaan daarbij uit van Arona).
Daar waar wij links gaan gaat de route tot aan waypoint AvdeFrancia óók parallel met San Eugenio (route 157).

Het stuk vanaf de vervallen woning tot aan waypoint AvdeFrancia is een heel lastig stuk. Omdat we de route eerder gelopen hebben zijn we uitgekomen maar wel met een aantal verkeerde keuzes.
Achteraf was het – zonder GPS-route; abusievelijk niet overgedragen – niet volledig verantwoord ondanks het feit dat dit gedeelte het meest mooie gedeelte is.
Van enige aanduiding is ook hier geen sprake. Sterker nog: in de omgeving waypoint AvdeFrancia lijkt het wel alsof het de bedoeling is dat de route niet gelopen wordt. Wij hebben ons daar “geërgerd”.

Vanaf waypoint AvdeFrancia volgen we de nieuw aangelegde straat en bij waypoint KP2 PlayadlA is de route rond en lopen we naar het beginpunt.
Samenvattend: Een mooie wandeling vanaf het “centrum” van Playa de las Americas.

Wij adviseren, op basis van onze ervaring, de route andersom te lopen: eerst naar waypoint Avde Francia. Vanaf dat punt is het pad gemakkelijker te volgen. Bovendien is dan het tweede gedeelte een geplaveide wandeling: rust na gedane arbeid.

Klik op de Google foto om de route als Google Earth bestand te downloaden en te verkennen!

 

   


 

Hier kan uw logo staan!

 
Route informatie:  

Beginpunt

“Provisorische “parkeerplaats” naast Magna Arte & Congresos Adeje: Gerekend vanaf het politiebureau, ná de rotonde, 1e weg rechts, waypoint KP1 PlayadlA.

Lengte

Ruim 9 km

Tijdsduur

4 uur

Hoogteverschil

375 meter

Zwaarte

Middelzwaar

Extra tips/opmerkingen

Etappe 8 (ged) lange afstandswandeling GR 131 tot aan waypoint R 157-164

Gewandeld

17 december 2010 en 26 januari 2011

Verbindingen

 

Playa de las Americas

Bus: busstation; Avenida de los Pueblos, afstand naar waypoint KP1 PlayadlA is ca. 400 meter; bij centrum Magna Arte is óók een bushalte.

 

Auto: provisorische “parkeerplaats” naast Magna Arte & Congresos Adeje: Gerekend vanaf het politiebureau, ná de rotonde, 1e weg rechts, waypoint KP1 PlayadlA.

 

Downloaden route:

GPS bestand wandeling

 

 

Foto's wandelroute:

 
      Hier kan uw logo staan!