Het hele gebied van Parque National del Teide wordt omsloten door “Corona Forestal”. In het algemeen komt deze naam overeen met de werkelijkheid.
Ons vertrekpunt is de Pista Arenas-Pista de la Montaña Cascajo in de nabijheid van km12 aan de overkant van de Zona Recreativa de Chio van de TF-38. De eerste 6 km gaan langs deze Pista en bij een kruispunt met houten borden gaan we rechtsaf richting El Portillo. Het aantal km is daarop niet vermeld of weggesleten. Dit bord is ook het laatste bord met het opschrift El Portillo.
Het 4x4 pad (we hebben een auto van het park gezien) is goed te belopen en draagt als naam Camino de los Vegueros en gaat over in de Pista del Vergara.
Het uitzicht op de kustlijn is meestal daar waar we aan het eind van een barranco naar de andere kant gaan. Ook het uitzicht op de Teide is alleen bij de “open” stukken. Het maken van foto’s van de Teide was niet goed mogelijk omdat de zon net boven de Teide uitkwam.
De eerste 25 km geven betrekkelijk weinig hoogteverschil maar onze benen beginnen wel de kilometers te voelen ondanks het feit dat de route behoorlijk door de bomen beschut is tot aan de brandtoren Torre de Incendios de San Juan de la Rambla. Vanaf de toren is heel goed zichtbaar hoe bosrijk Tenerife is! (er is geen verbodsbord om naar boven te gaan!).
Echter vanaf dit punt wordt de wandeling bijzonder zwaar omdat we dan boven de boomgrens komen en daarmee ook in de volle zon en dan de klim begint naar El Portillo. De laatste 8-10 kilometer maakt de wandeling extreem in combinatie met de lengte. Alleen voor geoefende wandelaars geschikt!
Langs de route hebben we een aantal waypoints geplaatst op punten waar paden samenkomen. Dit maakt het eventueel mogelijk om vanaf deze paden op de route aan te sluiten om zo het wandelnetwerk uit te breiden.
Wij mogen terugzien op een enerverende wandeling en hebben daarmee de verbinding gelegd met de oostelijke kant van het eiland van waaruit we weer nieuwe, aansluitende, wandelingen gaan maken.
Klik op de Google foto om de route als Google Earth bestand te downloaden en te verkennen! |