Teide
 
Aan de voet van de Teide
 
                             
  HOME : WANDELROUTES :  
   
 
 
  110. Zona Recreativa de Chio - El Portillo.  

Het hele gebied van Parque National del Teide wordt omsloten door “Corona Forestal”. In het algemeen komt deze naam overeen met de werkelijkheid.
Ons vertrekpunt is de Pista Arenas-Pista de la Montaña Cascajo in de nabijheid van km12 aan de overkant van de Zona Recreativa de Chio van de TF-38. De eerste 6 km gaan langs deze Pista en bij een kruispunt met houten borden gaan we rechtsaf richting El Portillo. Het aantal km is daarop niet vermeld of weggesleten. Dit bord is ook het laatste bord met het opschrift El Portillo.
Het 4x4 pad (we hebben een auto van het park gezien) is goed te belopen en draagt als naam Camino de los Vegueros en gaat over in de Pista del Vergara.
Het uitzicht op de kustlijn is meestal daar waar we aan het eind van een barranco naar de andere kant gaan. Ook het uitzicht op de Teide is alleen bij de “open” stukken. Het maken van foto’s van de Teide was niet goed mogelijk omdat de zon net boven de Teide uitkwam.
De eerste 25 km geven betrekkelijk weinig  hoogteverschil maar onze benen beginnen wel de kilometers te voelen ondanks het feit dat de route behoorlijk door de bomen beschut is tot aan de brandtoren Torre de Incendios de San Juan de la Rambla. Vanaf de toren is heel goed zichtbaar hoe bosrijk Tenerife is! (er is geen verbodsbord om naar boven te gaan!).
Echter vanaf dit punt wordt de wandeling bijzonder zwaar omdat we dan boven de boomgrens komen en daarmee ook in de volle zon en dan de klim begint naar El Portillo. De laatste 8-10 kilometer maakt de wandeling extreem in combinatie met de lengte. Alleen voor geoefende wandelaars geschikt!
Langs de route hebben we een aantal waypoints geplaatst op punten waar paden samenkomen. Dit maakt het eventueel mogelijk om vanaf deze paden op de route aan te sluiten om zo het wandelnetwerk uit te breiden.
Wij mogen terugzien op een enerverende wandeling en hebben daarmee de verbinding gelegd met de oostelijke kant van het eiland van waaruit we weer nieuwe, aansluitende, wandelingen gaan maken.

Klik op de Google foto om de route als Google Earth bestand te downloaden en te verkennen!

 

 


 

deze doet het niet, Sorry! Laad de pagina opnieuw om het nog eens te proberen.

 
Route informatie:  

Beginpunt

Overkant (!) Zona Recreativa de Chio bij km paal 12 van de TF-38

Lengte

32 kilometer

Tijdsduur

10 uur

Hoogteverschil

600 meter

Zwaarte

Extreem

Extra tips/opmerkingen

Wandeling alleen geschikt met twee auto’s vanwege gebrek aan openbare verbindingen.
Alleen geschikt voor de geoefende wandelaar!!

Gewandeld

6 februari 2010

Verbindingen

 

Overkant (!) Zona Recreativa de Chio bij km paal 12 van de TF-38

Bus: geen verbinding

 

Auto: Km paal 12 TF-38

El Portillo

Bus: TF-21, eenmaal per dag heen en terug vanaf Playa de las Americas en Puerto de la Cruz bij kruising TF-21 en TF-24!

 

Auto: TF-21 bij bezoekerscentrum El Portillo, waypoint El Portillo

 

Downloaden route:

GPS bestand wandeling

 
               

 

Foto's wandelroute: