Teide
 
Wijde blik  
  HOME : WANDELROUTES :  
   
 
 
  011. Guía de Isora (rondwandeling)  

Vertrekpunt is waypoint Guia de Isora, de begraafplaats (cementerio) van Guia de Isora aan de TF-82.
Tegenover de begraafplaats gaan we de Calle Guarpia op. Bij de T-kruising linksaf, daarna de 1e weg rechts (Calle Los Chorros). Voorbij het politiebureau staat aan de rechterkant het bord van de wandeling PR TF 70 naar Boca Tauce. Na bijna 900 meter komen we op een T-kruising. Wij gaan rechtsaf (de route PR TF 70 gaat linksaf) en na korte tijd slaan we scherp linksaf en steken de barranco over. Nadat wij uit de barranco komen gaan we linksaf en lopen nu over de bergkam.
Het pad is bijna over de gehele lengte, tot aan Chirche, voorzien van muurtjes aan beide kanten of aan één kant. Voor ons is dit een teken geworden dat we in ieder geval op een “oud” pad lopen.
Het pad van deze wandeling is vrijwel over de gehele route ernstig door erosie aangetast. Niet gemakkelijk beloopbaar.
Omdat het helder weer is zijn de uitzichten op de kustlijn erg fraai. Ook Gomera is goed te onderscheiden. Maar ook het landschap rondom de bergkam kunnen we bewonderen.

In Chirche komen we weer op de bewegwijzerde wandeling PF TF 70. In Aripe hebben we een uitstapje gemaakt naar het café/restaurant Bar Aripe waar een bushalte is en waar met de auto geparkeerd kan worden. In het stukje Aripe, dat wij hebben doorgelopen, lijkt het wel of de tijd heeft stilgestaan!

In de buurt van Guía de Isora komen we weer bij de T-kruising. We gaan daar niet rechtsaf (=route TF PR 70) maar gaan rechtdoor. We komen dan uit op de TF-82, slaan rechtsaf en zijn dan in de directe nabijheid van de cementerio.

Een korte maar mooie wandeling met heel veel vergezichten.

Klik op de Google foto om de route als Google Earth bestand te downloaden en te verkennen!

   
 
   
 

Route informatie:

 

     

Beginpunt

Begraafplaats (cementerio), waypoint Guia de Isora

Lengte

6.5 kilometer

Tijdsduur

Circa 3 uur

Hoogteverschil

Ruim 300 meter (omhoog en omlaag)

Zwaarte

Licht

Extra tips/opmerkingen

 

Gewandeld

18 maart 2011

Verbindingen

 

Guía de Isora

Bus: station op ca. 50 meter afstand van “Cementerio”

 

Auto: TF-82 parkeren bij waypoint Guia de Isora (cementerio)

Aripe

Bus: via Guía de Isora, lijn 491, waypoint BusAripe

 

Auto: waypoint BusAripe  bij restaurant Bar Aripe

Chirche

Bus: via Guía de Isora, lijn 491

 

Auto: waypoint Chirche bij de “Calle San Felipe” in de barranco in nabijheid kerk of bij Mirador Chirche

     
   
 

Downloaden route:

GPS bestand wandeling

     
                 

 

Foto's wandelroute: