Vanaf het “schoolplein” (Calle Las Escuelas) gaan we linksaf (met gezicht naar de school) (Calle Santiago Apóstol) de weg ca. 100 meter terug (als we met de auto gekomen zijn!) en slaan dan rechtsaf een geasfalteerde weg in en aan het eind niet de barranco met de akkertjes in maar gaan “rechtdoor” een pad op. Zoals gebruikelijk gemarkeerd door stenen. Na korte tijd is de markering van stenen niet meer goed te onderscheiden. Maar dit wordt “goedgemaakt” door ons voorgegane wandelaars die overal markeringsstenen hebben geplaatst. Op een bepaald punt staat een pijl waar je rechtsaf moet. Daar hebben we een waypoint KP2 Chirche gemaakt omdat de witte pijl aan erosie onderhevig is. Boven op de heuvel zijn een paar kruisen geplaatst.
De weg naar de barranco is niet gemakkelijk te vinden omdat het geen “echt” pad is ofwel het pad is zodanig geërodeerd dat de markeringen verdwenen zijn. Je kunt wel merken dat er meer gelopen wordt maar de karakteristieke stenen muurtjes laten hier helaas verstek gaan.
Langzaam dalen we aan de rand van de barranco naar beneden. Hier en daar zijn behoorlijk steile en smalle stukken die behoorlijke “stapzekerheid” vereisen.
Door de barranco en dan weer de gebruikelijke weg omhoog. De weg volgen en bij waypoint KP3 Chirche niet omhoog maar het pad blijven volgen.
Wij hebben een stuk omhoog gelopen maar daar is vrijwel geen pad te onderscheiden. Je loopt dan feitelijk op basis van de stenen markeringen van ons voorgegane wandelaars. Het “verlopen” is daar zeker niet denkbeeldig. Dit pad gaat naar Chirche. Wij bevelen dit pad niet aan!
Als we de weg blijven volgen gaan we verschillende barranquillo’s in en uit. Gelukkig zijn het niet zulke diepe barranco’s. Het landschap blijft behoorlijk ruig. Vlak voor Chirche wordt het weer bijna een 4x4 pad. We blijven doorlopen en komen dan uit bij route PR TF70 (bewegwijzerd) en gaan linksaf.
We gaan weer langs en over de bergkam. Na het passeren van tweemaal een waterkanaal (in de laatste staat meestal water om te verfrissen) gaan we rechtsaf, achter een “oven” en een dorsvloer, de barranco in en houden, als we uit de barranco gaan, links aan. Rechtdoor ga je naar Aripe, d.i. een klein dorp tussen Guia de Isora en Chirche.
Na een paar honderd meter passeren we weer een (diep) waterkanaal en na ca. 200 meter gaan we linksaf een pad op dat ons weer brengt in El Jaral (waypoint R004-011).
Het pad gaat een klein stuk omhoog en daarna dalen we behoorlijk stijl de Barranco Ramallo in waar de TF 82 overheen gaat. Aan de linkerzijde van de barranco staat een mooi huis waar honden je “welkom”(achter het hek!) heten. Aan de overzijde van de inrit naar het huis gaan we weer omhoog richting El Jaral. Hier laten de stenen muurtjes ons niet in de steek. Het pad is heel duidelijk afgebakend en goed te volgen. Een paar honderd meter voor El Jaral komen we op een betonweg bij waypoint KP betonweg.
Na ca. 100 meter slaan we rechtsaf een pad in dat een waterkanaal passeert. Het laatste waterkanaal op onze route!
Het laatste deel van de wandeling Guia de Isora -El Jaral is minder indrukwekkend maar– als het helder weer is – kun je zowel Gomera als La Palma goed zien en de berg Tegina (ca. 1000 meter) en dat maakt het laatste deel van de wandeling weer helemaal goed. Het kan ook zijn dat we langzamerhand teveel verwend zijn en dat een “toevallige” wandelaar wel onder de indruk is.
Klik op de Google foto om de route als Google Earth bestand te downloaden en te verkennen! |